تاریخچه

تاریخچه

شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور (سهامی عام) پس از انقلاب اسلامی تحت عنوان موسسه کشت و دام نیشابور که یکی از واحدهای تابعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بوده است در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۷۳ از شخصیت حقوقی موسسه  تبدیل به شرکت سهامی خاص و با سرمایه ۴۰ میلیون ریال  تشکیل  و  تحت شماره ۷۴۳ مورخ ۱۳۷۳/۲/۱۸، در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان نیشابور به ثبت رسیده است و در سال ۱۳۷۸ موسسه کشت و صنعت تربت حیدریه وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور ادغام شده است و در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۹ طی روزنامه رسمی شماره ۲۱۱۲۶ شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافته است. در حال حاضر شرکت جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس متعلق به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است، دفتر مرکز اصلی شرکت در استان خراسان رضوی، شهرستان نیشابور، شهرک فرهنگیان، خیام ۱۸ و واحدهای دامداری و کشاورزی شرکت در شهرستان های نیشابور و تربت حیدریه واقع گردیده است.

موضوع فعالیت:

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۲ اساسنامه عبارت است از :

انجام کلیه امور مرتبط با فعالیتهای کشاورزی و زراعت، باغبانی و باغداری، دامپروری و دامداری و پرورش و نگهداری طیور، پرورش و نگهداری زنبور عسل، پرورش و صید آبزیان حلال گوشت.

بهره برداری و استفاده از محصولات کشاورزی، باغبانی، شیر، گوشت، پشم و سایر فرآورده های پروتئینی و مواد اولیه صنایع وابسته به کشاورزی و دامپروری و حفاظت و تبدیل آنها.

تهیه، نگهداری، بسته بندی، فروش و توزیع فرآورده های مربوط به فعالیتهای فوق الاشاره.

صدور محصولات کشاورزی، باغبانی، دامی، لبنی، آبزیان و تبدیلی به خارج از کشور.

ایجاد مزارع، باغات، کارخانجات صنایع تبدیلی، کشتارگاه و سردخانه و بهره برداری از آنها به منظور تحقق موضوع فعالیتهای فوق.

واردات ماشین آلات و ادوات کشاورزی از خارج کشور.

واردات مواد اولیه، ماشین آلات و تجهیزات مورد لزوم از کشورهای دیگر در ارتباط با صنایع وابسته به فعالیتهای فوق الاشاره.

واردات دام و گونه های حیوانی و طیور و بذر و نهال از خارج کشور با رعایت قوانین مربوطه.

مشارکت با سایر شرکتها و اشخاص حقیقی و حقوقی.

کلیه اموری که بطور مستقیم یا غیر مستقیم به موضوعات فوق مرتبط باشد.

لازم به ذکر است انجام کلیه امور مربوط به تولید و  فروش محصولات کشاورزی، باغی، دامی می باشد. فعالیت اصلی شرکت انجام امور دامداری در واحدهای قدس و ظفر و امور کشاورزی در واحدهای ایثار، گلستان و خسروآباد می باشد.